SJZ 1 - DOSR 1 Zo 2 okt

Onder zomerse weersomstandigheden trad DOSR op het broeierige kunstgrasveld van sportpark Haasbroek aan tegen SJZ, met 12 punten uit 4 wedstrijden de koploper van de 3e klasse A. Na onnodige nederlagen tegen DHL en SEP en een gelijkspel in de derby tegen ROAC, was er de formatie van Raymond Noordam veel aan gelegen om weer eens een wedstrijd met winst af te sluiten. DOSR begon enorm fel aan de wedstrijd en al na 2 minuten spelen was de voorsprong een feit: na een overtreding op Paul Bisschop trapte Joey Rietbroek een vrije trap van een meter of 20 met een mooie krul in de verre hoek: 0-1. In de periode die daarop volgde, drong DOSR de groen-witten uit Zoeterwoude ver terug op de eigen helft en het mocht een wonder heten dat het na 25 minuten nog steeds 0-1 stond: een kopbal van Thomas Zwetsloot werd van de lijn gehaald, Guido van der Meer en Sow Alegi slaagden er oog-in-oog met de keeper niet in om het net te vinden en ook Bart Hogenboom mistte de scherpte om de voorsprong te verdubbelen.

Na dit spervuur aan Veense aanvallen kwam SJZ iets beter in de wedstrijd. Tot frustratie van alles wat DOSR was, vloog de eerste bal richting het doel van de Veenders meteen op een ongelukkige manier tegen de touwen: een ogenschijnlijk slappe vrije trap van SJZ-aanvoerder Kevin Bos werd door de muur dusdanig van richting veranderd dat doelman Patrick van der Zwet op het verkeerde been kwam te staan en de bal niet meer kon keren: na een half uur spelen was de stand weer 1-1. Na deze mokerslag was DOSR even van de kaart en kreeg SJZ weer vertrouwen in de goede afloop, dit resulteerde in een onrustige periode tot aan de rust. Echte kansen werden er van beide kanten niet meer gecreëerd en dat zorgde ervoor dat er in de rust een 1-1 stand op het scorebord stond.

Na rust veranderde het spelbeeld en was SJZ de bovenliggende partij. DOSR slaagde er niet in om de koploper terug te dringen en SJZ werd de ploeg met het meeste balbezit. Na 10 minuten spelen in de 2e helft was het SJZ dat op een discutabele wijze op voorsprong kwam. Linksbuiten Fred de Koning passeerde rechtsback Daimian Veldman, waarbij de bal de achterlijn leek te passeren. Scheidsrechter Slaager liet echter doorspelen en 10 seconden later was het spits Hans Coret die de thuisploeg op een 2-1 voorsprong zette. Na dit tegendoelpunt zakte SJZ wat meer in en liet het DOSR wat meer komen. In de 65e minuut van de wedstrijd resulteerde dit in de grootste kans voor de Veenders: Arie (Pingel) van der Meer zette goed door in het vijandelijke zestienmetergebied maar zijn schot ging net voor het doel van keeper Patrick de Jong langs.

In het restant van de wedstrijd bleef de met opportunistische spel bestookte SJZ-verdediging ogenschijnlijk eenvoudig overeind en werden de groen-witten nog een aantal maal gevaarlijk vanuit snel uitgevoerde tegenaanvallen. Uit één van deze aanvallen besliste Fred de Koning het duel door doelman Van der Zwet te passeren en de 3-1 aan te tekenen. Meer dan een knap gered schot van Maarten van der Geest en een kopbal van Paul Bisschop net over het vijandelijke doel wist DOSR in het vervolg van het steeds grimmiger wordende duel niet meer te creëeren en na 93 vond scheidsrechter Slaager het mooi geweest en was de nederlaag voor DOSR een feit.

Achteraf was iedereen het erover eens dat DOSR de wedstrijd heeft verloren door in de eerste helft niet op een 2-0 of 3-0 voorsprong te komen. Een ijzeren voetbalwet vertelt dat wanneer een team zelf haar kansen niet benut, dit team vaak het deksel op haar neus krijgt in het vervolg van de wedstrijd. Deze wet was in deze wedstrijd overduidelijk van toepassing op DOSR. De rood-gelen zullen in het vervolg van de competitie het percentage benutte kansen echt moeten gaan ophogen, want anders blijft men het zichzelf onnodig moeilijk maken. Volgende week staat de thuiswedstrijd tegen het wisselvallige SVLY op het programma, een ideale gelegenheid voor DOSR om weer eens een wedstrijd te winnen en de weg naar boven in te slaan.

Opstelling DOSR: P. van der Zwet; D. Veldman, T. Zwetsloot (55. J. Cats), A. van der Meer, L. van der Meer; M. Bisschop (75. P. Gies Broesterhuizen), G. van der Meer (70. M. van der Geest), P. Bisschop; J. Rietbroek, S. Alegi, B. Hogenboom.
 

Meer verslagen