Joey Rietbroek met DOSR uit op revanche Wo 14 sep

Over 2,5 week begint de competitie, de meeste ploegen zitten volop in de voorbereiding. Een mooi moment om kort terug te blikken, maar vooral vooruit te kijken naar het komende voetbalseizoen. In deze serie met niemand minder dan de veelbesproken Joey Rietbroek, de 24-jarige middenvelder van DOSR.
 


De spelmaker van DOSR begon zijn voetballeven in de Veen waarna hij al snel opgemerkt werd door Ajax. Rietbroek daarover: “Op 8-jarige leeftijd ben ik gevraagd door Ajax waarna ik daar drie jaar heb gevoetbald. Nadat ik helaas weg moest, ben ik een jaar teruggekeerd bij DOSR om vervolgens verder te gaan bij Ado Den Haag, waar ik maarliefst zeven jaar heb gespeeld”. Rietbroek doorliep de gehele jeugdopleiding in Den Haag, speelde daar uiteindelijk in de A1, maar moest toch vertrekken toen hij senior werd. Een logische vervolgstap werd voor hem de top in het amateurvoetbal en zodoende kwam hij bij vv Katwijk terecht. Dit leverde uiteindelijk niet het gewenste succes op. “Ik zat in Katwijk tegen het eerste aan, trainde mee op hoog niveau, mocht spelen in beker, – en oefenwedstrijden, maar ben tot slechts één competitiewedstrijd gekomen. Daarna heb ik besloten om na twee jaar naar UVS te gaan. Daar ben ik wel tot 17 competitiewedstrijden gekomen”.

Mede door de degradatie van UVS naar de 3de klasse besloot hij om in het seizoen 2009/2010 terug te keren op het oude nest. Op de vraag hoe hem dat bevallen is, is Rietbroek helder. “Het eerste jaar was heel erg positief. We speelden met DOSR goed en leuk voetbal ook al was de tegenstand natuurlijk soms matig maar het hoogtepunt was natuurlijk het kampioenschap. Het tweede seizoen daarentegen verliep teleurstellend. We hadden veel pech in wedstrijden waardoor we zeker 10 punten te weinig hebben gehaald”. Toch benadrukt Rietbroek dat er soms vanuit de buitenwacht weleeens te veel wordt verwacht van DOSR. “Wij hadden niet de kwaliteit om zomaar even in de top 3 te spelen. Daarvoor missen we een paar toppers in de selectie”.

Tijdens ieder seizoen verschijnen er een aantal geruchten in de regio over mogelijk transfers en Rietbroek zit hier eigenlijk jaarlijks bij. Over zijn ambities is hij echter duidelijk. “Als zich in de toekomst een club meldt die echt een aantal klasse hoger speelt dan DOSR, zal ik er zeker over nadenken. Mocht dat niet gebeuren zit ik hier bij DOSR prima. Mijn ambitie voor komend seizoen is om belangrijk te zijn voor het team. Ik wil meer mijn stempel gaan drukken o.a. door meer te gaan coachen, maar ik ben zeker uit op revanche”".

De naderende competitie ziet Rietbroek met vertrouwen tegemoet en zijn doelstelling is om met DOSR in de top 6 te spelen. Hij ziet geen uitgesproken titelkandidaat in de 3e klasse. “Er zijn volgens mij 6 á 7 ploegen die een goeie kans maken op het kampioenschap. Ik heb het dan over clubs als FC Lisse, Voorschoten’97, Foreholte, maar ook promovendus Meerburg waar ik veel van verwacht. Verder ken ik de clubs uit Delft en omstreken onvoldoende om daar een oordeel over te geven”.

Voor a.s. zondag, twee weken voor de start van de competitie staat er een mooie krachtmeting te wachten voor DOSR in de finale van de K&B cup. Na eerdere overwinningen op MMO en Woubrugge wacht nu buurman Alkmania. De flamboyante middenvelder verwacht dat het een leuke wedstrijd wordt a.s. zondag waarin twee ploegen staan die graag van elkaar willen winnen “Alkmania was vorig seizoen bijna niet te verslaan, maar ik denk dat het lastig wordt voor hun om die lijn door te trekken. De 3e klasse is niet te vergelijken met de 4e klasse en ik denk dan ook dat ze dit jaar geen rol van betekenis gaan spelen in de strijd om de prijzen. Toch verwacht ik ook niet dat ze hoeven te vrezen voor de onderste plaatsen. Mijn prognose voor a.s. zondag is een 1-2 overwinning voor DOSR”.

Over de andere omliggende clubs wil Rietbroek ook nog wel wat kwijt. “ROAC zie ik als degelijke ploeg die altijd moeilijk te verslaan is, al denk ik dat zij in de breedte te zwak zijn om echt in aanmerking te komen voor de top in de 3e klasse. Verder verwacht ik veel van 4de klasser MMO dit seizoen. Als Jordy Wong fit blijft zie ik ze met hun solide verdediging en goeie voetballers Richard Bakker en Rudolph Bakx om het kampioenschap spelen”.

Meer verslagen